Ogłoszenia 1.12.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

 

Dziś rozpoczynamy Adwent, czas modlitwy i dzieł miłosierdzia. Roraty będą sprawowane według tradycyjnego porządku. W kościele: PN, ŚR, PT o godz. 17.00;    WT, CZ, SB o godz.  6.30. W kaplicy WT, CZ o godz. 17.00, a w SB o godz. 8.15.

Kalendarz liturgiczny

Śr. Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Tego dnia o godz.11.00 Msza św. w intencji  górników i ich rodzin z racji święta patronalnego.

Pt. Św. Mikołaja, biskupa.

Sb. Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Ndz. Dzień modlitw w intencji katolików na wschodzie. Na ten cel również składka do puszek. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

 

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20.XII tj. piątek.

 

Przedstawiciele naszej parafii jak co roku, w najbliższym czasie będą rozprowadzać opłatki. Dziękując za życzliwe przyjęcie informujemy, że dochód ten będzie przeznaczony  na wymianę pokrycia dachu na naszej świątyni.

Rozpoczynamy rozprowadzanie świec na stół wigilijny, ogólnopolską akcję będącą formą wsparcia dla dzieci z ubogich rodzin. Cena zaś wyprodukowania świecy wynosi 3zł 80 groszy. Grupa Modlitewna rozprowadza  zaś dewocjonalia świąteczne.

Dziś po Mszy św. o godz.15.00,  odbędzie się w naszym kościele wieczór muzyki ku czci św. Cecylii. Zapraszamy  uczestników i wszystkich parafian.

Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej.

 

 

Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy kolejne 8 rodzin, w sobotę o godz. 8.00.