Ogłoszenia 10.04.2022

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

Kancelaria parafialna czynna we Wtorek w godz. 17.00 – 18.00.

Sprzątanie kościoła środa– godzina do ustalenia z p. Kościelnym.

Do sakramentu pokuty przystępujemy według ustalonego planu. Jest na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

Przed ołtarzem są wystawione kosze na dary dla dzieci z Domu Dziecka. Bóg zapłać za każdy dar.

Bardzo prosimy Grupy parafialne, by zgłaszały propozycje adoracji podczas Świętego Triduum.

Triduum Sacrum:

WIELKI CZWARTEK

MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 18.00.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach, szczególnie wspomnijmy tych, którzy nas przygotowywali i udzielali nam sakramentów świętych. Składka tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie kapłanów emerytów.

Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 22.00.

************************************************

WIELKI PIĄTEK

DZIEŃ POKUTY – OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY

DROGA KRZYŻOWA o godz. 17.00 i o godz. 23.00.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZ. 18.00

Podczas adoracji Krzyża tylko główny Celebrans może dokonać oddania czci przez pocałunek. Pozostali wierni adorują oddając cześć Krzyżowi poprzez pokłon lub uklęknięcie. Złożona ofiara jest wsparciem na utrzymanie Bożego Grobu.

Po liturgii Męki Pańskiej adoracja do godz. 24.00

Adorację Krzyża  po nabożeństwie w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę dokonujemy z zachowaniem zasad sanitarnych przez pokłon lub uklęknięcie. Nie całujemy krzyża.

**************************************************

WIELKA SOBOTA

Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00, 12.00, 14.00i 16.00.

W kaplicy o godz. 10.00 i 15.00.

Wigilia Paschalna o godz.18.00.

Przynosimy świece

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Rezurekcja o godz.6.00. Pozostałe Msze święte tego dnia: 9.30, 11.00 i 16.00. W kaplicy o godz. 12.15.

Poniedziałek Wielkanocny

Msze święte tak jak w każdą niedzielę.

Drodzy Parafianie!
Razem z Caritas Polska zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Aby włączyć się w dzieło należy pobrać w parafii dedykowany karton, następnie wypełnić go artykułami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz środkami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dołączonych do kartonu. Znajduje się tam dokładny opis produktów, waga kartonu, logo akcji do naklejenia na karton oraz list do rodzin w języku ukraińskim. Tak przygotowane paczki prosimy z powrotem dostarczyć do parafii.

Zostaną one wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

Uwaga! Otrzymaliśmy 10 kartonów do wysłania.

Można także ofiarować paczkę od grupy osób, ale dokładnie według instrukcji.

Dziękuję za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli. W tym tygodniu prosimy kolejne 8 rodzin.

Parafia Rzymskokatolicka Wszystkich Świętych

34-122 WIEPRZ, ul. Kościelna 15

tel. +48668349596

e-mail: omnessancti2020@gmail.com