Ogłoszenia 16.06.2019

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Pn. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.  Tego dnia w godzinach od 17.00 – 19.00 diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Czw. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 16.00. W kaplicy o godz. 8.15.

Po Mszy świętej o godz. 9.30 procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o odświętne przygotowanie trasy, oraz o liczny udział we Mszy świętej i procesji, będących publicznym wyznaniem naszej wiary.

Zapraszam grupy parafialne, dzieci do sypania kwiatów i małych ministrantów. Zapraszam Orkiestrę, poczty sztandarowe i wszystkich wiernych.

Dzieci klas IV, które obchodzą pierwszą rocznicę przyjęcia komunii świętej, w strojach komunijnych gromadzą się przed kościołem o godz. 9.15.

Do rodziców zwracam się z prośbą o przygotowanie świątyni w środę.  Po procesji rozchodzimy się do naszych domów, gdy kapłani zaniosą Najświętszy Sakrament do kościoła. Pamiętajmy o licznym udziale w Oktawie Bożego Ciała. Rodziców proszę, aby uczyli szacunku do Najświętszego Sakramentu.

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała:

Wtorek:

W kaplicy od 17.00 – o godz.17.30 Msza św.

W kościele od  godz. 18.00 – o godz. 19.00 Msza św.

Pt. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza św. z koronką o godz.19.00.

Tegoroczni absolwenci  ZSP nr 1 zapraszają na przedstawienie pt.Deus vicit – rzecz o królu Janie Sobieskim. Sala GOK-u dnia 18 czerwca o godz. 20.15.

Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej

Dziękujemy za przygotowanie naszego kościoła do świętowania niedzieli. W tym tygodniu prosimy o pomoc kolejne 8 rodzin w sobotę od godz. 8.00. Kolejka od państwa Petek.