Ogłoszenia 19.07.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny

 

ŚR. Św. Marii Magdaleny.

CZW. Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy.

PT. Św. Kingi, dziewicy. Msza św. o błogosławieństwo Boże dla Bractwa św. Anny w 275 rocznicę powstania konfraterni o godz.19.00. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa.

SB.Św. Jakuba, apostoła. O godz. 10.00 Msza św. z błogosławieństwem dzieci.

Ndz: Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny.

 

Msze święte:

Kościół: 7.00, 11.30 Suma z procesją, 16.00

Kaplica: 8.30, 17.00

 

Na sumę odpustową, podczas której będziemy się modlić o zachowanie od nieszczęść w naszej parafii – zapraszam wszystkich wiernych. Dzień odpustu jest szczególnym dniem łaski dla całej parafii.Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w sobotę w godz.17.00-18.00.

 

Konto:

Parafia Rzymskokatolicka

Wszystkich Świętych

34-122 WIEPRZ

ul.Kościelna 15

NIP 551 10 90 774 Konto nr: 40 8110 1010 2002 0200 0101 0001

Bank Spółdzielczy Andrychów o/Wieprz

 

Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie naszego kościoła.

 

 

 

W nowym tygodniu niech Was wszystkich Bóg błogosławi i strzeże…

 

Warunki zyskania odpustu

Odpust zupełny może zyskać osoba ochrzczona, będąca w jedności z Kościołem spełniając pięć warunków podanych przez Kościół. Żeby zyskać odpust zupełny muszą być spełnione wszystkie pięć warunków. Najważniejsze jest by przez cały ten dzień być w stanie łaski uświęcającej.

  1. Stan łaski uświęcającej – spowiedź św. sakramentalna;
  2. Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu W tym dniu powinniśmy prosić Pana Boga, żeby dał nam siłę, abyśmy mogli przezwyciężyć wszystkie te nasze słabości, które mogą nas zniewalać.
  3. Komunia św. – warunkiem jest przystąpienie tego dnia do Komunii św.
  4. Dzieło odpustowe, czyn odpustowy.
  5. Modlitwa w intencjach Ojca św. – jest to modlitwa, która wspiera intencje Ojca św., które nosi w swoim sercu; wystarczy tutaj odmówić modlitwę „Ojcze nasz i Zdrowaś Mario” lub jakąkolwiek inną modlitwę w tych intencjach.

 

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą, lub też  dusze w czyśćcu cierpiące – należy tutaj dokonać wyboru. Nie można ofiarować odpustu za drugiego człowieka. Nie można jednocześnie ofiarować odpustu zupełnego za siebie i za zmarłych. Odpust zupełny mogę zyskać tylko raz w ciągu dnia. Odpustów cząstkowych mogę zyskać wiele w ciągu dnia.

Aby nie zmarnować szansy zyskania wielu odpustów w ciągu jednego dnia przez brak właściwej intencji, dobrze jest taka intencję wzbudzić w sobie na początku dnia np. słowami: „Panie Boże mój pragnę dzisiaj zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję je … „( należy tutaj dokonać wyboru) lub: „Panie Boże mój pragnę przez to dzieło odpustowe ….. zyskać odpust zupełny i ofiaruję go …..”