Ogłoszenia 2.12.2018

I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent, czas modlitwy i dzieł miłosierdzia. Roraty będą sprawowane według tradycyjnego porządku. W kościele: PN, ŚR, PT o godz. 17.00; WT, CZ, SB o godz. 6.30. W kaplicy WT, CZ o godz. 17.00. W SB o godz. 8.15.

Dziś po Mszy św. o godz.15.00, zapraszam na koncert pieśni i tańca w wykonaniu Zespołu Estrada Regionalna Równica. Koncert odbędzie się o godz.16.00, w hali sportowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr. 1 im. Jana Pawła II. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt zespołu.

Pn. Św. Franciszka Ksawerego.

Wt. Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 11.00 Msza św. w intencji wszystkich górników, górników emerytów, oraz ich rodzin.

Czw. Św. Mikołaja, bp.

Pt. Św. Ambrożego, bp i doktora Kościoła.

Sb. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze święte:

kościół – o godz. 6.30, 9.30 i 17.00.

kaplica – o godz. 8.15 i 16.00.

Ndz. Dzień modlitw w intencji katolików na wschodzie. Na ten cel również składka do puszek. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

W tym tygodniu:

Pierwszy czwartek

W kaplicy spowiedź od 15.00, o godz. 16.00 Roraty.

W kościele spowiedź od 16.00, o godz.17.00 Roraty.

Pierwszy piątek

W kaplicy spowiedź od 15.00, o godz. 16.00 Roraty.

W kościele spowiedź w godz. 6.30 – 7.00. Następnie spowiedź od 16.00, zaś o godz. 17.00 Roraty. Od godz. 8.00 nawiedzenie chorych z Najświętszym Sakramentem.

Od dziś rozpoczynamy rozprowadzanie świec na stół wigilijny, ogólnopolską akcję będącą formą wsparcia dla dzieci z ubogich rodzin. Cena wyprodukowania świecy wynosi 3zł 80 groszy.

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20.XII tj. czwartek.

Przedstawiciele naszej parafii jak co roku, w najbliższym czasie będą rozprowadzać opłatki. Dziękując za życzliwe przyjęcie informujemy, że dochód ten będzie przeznaczony na wymianę pokrycia dachu na naszej świątyni, oraz

dokończenie remontów w kaplicy. Informuje również, że do tej pory na wymianę dachu naszego kościoła zebraliśmy kwotę 300.000 złotych.

W niedzielę 23 grudnia, o godz.16.15 w sali GOK-u, Grupa Modlitewna wraz z przyjaciółmi zaprasza na adwentową refleksję pt. Bożonarodzeniowe Spotkania.

Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy kolejne 8 rodzin, w sobotę o godz. 8.00.