Ogłoszenia 21.07.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny

 

Pn.Św. Marii Magdaleny.

 

Wt. Św. Brygidy, zakonnicy.

 

Śr. Św. Kingi, dziewicy.Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu w środę  w godz. 17-18.30.   Tego dnia o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

 

Cz.Św. Jakuba, apostoła.

 

Pt.Św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. Dzień świąteczny w naszej parafii.

Msze święte:

Kościół: 7.00, 10.00, 19.00

Kaplica: 8.15, 18.00

Po Mszy świętej o godz. 10.00 obrzęd błogosławienia dzieci.

Po Mszy świętej o godz. 19.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Krzysztofa i błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów mechanicznych

 

Ndz: Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Anny

Msze święte:

Kościół: 7.00, 11.30 Suma z procesją, 16.00

Kaplica: 17.00

 

Na sumę odpustową, zapraszam grupy parafialne, osoby niosące sztandary, baldachim, dzieci klas III i IV w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i małych ministrantów. Zapraszam Orkiestrę, poczty sztandarowe i wszystkich wiernych.

 

Pamiętajmy, że jest to szczególny dzień łaski dla całej parafii.

 

 

Przygotujmy nasze serca do godnego przeżycia uroczystości odpustowych. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty:

Kaplica: w Sb.w godz. 17.30 do 18.00.

Kościół: w Sb.w godz.18.00 do 19.00. 

 

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na prace remontowe w naszej parafii.

 

 

Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej.

 

 

Serdeczne dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni do dzisiejszej niedzieli. W tym tygodniu bardzo proszę o pomoc kolejne 8 Rodzin, w sobotę o godz. 8.00.

 

Warunki zyskania odpustu

Odpust zupełny może zyskać osoba ochrzczona, będąca w jedności z Kościołem spełniając pięć warunków podanych przez Kościół. Żeby zyskać odpust zupełny muszą być spełnione wszystkie pięć warunków. Najważniejsze jest by przez cały ten dzień być w stanie łaski uświęcającej.

  1. Stan łaski uświęcającej – spowiedź św. sakramentalna;
  2. Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu W tym dniu powinniśmy prosić Pana Boga, żeby dał nam siłę, abyśmy mogli przezwyciężyć wszystkie te nasze słabości, które mogą nas zniewalać.
  3. Komunia św. – warunkiem jest przystąpienie tego dnia do Komunii św.
  4. Dzieło odpustowe, czyn odpustowy.
  5. Modlitwa w intencjach Ojca św. – jest to modlitwa, która wspiera intencje Ojca św., które nosi w swoim sercu; wystarczy tutaj odmówić modlitwę „Ojcze nasz i Zdrowaś Mario” lub jakąkolwiek inną modlitwę w tych intencjach.

 

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą, lub też  dusze w czyśćcu cierpiące – należy tutaj dokonać wyboru. Nie można ofiarować odpustu za drugiego człowieka. Nie można jednocześnie ofiarować odpustu zupełnego za siebie i za zmarłych. Odpust zupełny mogę zyskać tylko raz w ciągu dnia. Odpustów cząstkowych mogę zyskać wiele w ciągu dnia.

Aby nie zmarnować szansy zyskania wielu odpustów w ciągu jednego dnia przez brak właściwej intencji, dobrze jest taka intencję wzbudzić w sobie na początku dnia np. słowami: „Panie Boże mój pragnę dzisiaj zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję je … „( należy tutaj dokonać wyboru) lub: „Panie Boże mój pragnę przez to dzieło odpustowe ….. zyskać odpust zupełny i ofiaruję go …..”