Ogłoszenia 23.07.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła

Kalendarz liturgiczny

 

PN.Św. Kingi, dziewicy.

WT.Św. Jakuba, apostoła. Tego dnia uczestnicy Spotkania Braterskiego gromadzą się w sali Czerwona Róża o g. 17.00.

ŚR. Świętych Joachima i Anny.

Msze święte:

Kościół: 7.00, 10.00, 19.00

Kaplica: 8.15, 18.00.

 

Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszam do błogosławieństwa dzieci.

 

Po Mszy św. o godz.19.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa.

 

Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek w g. 17.00-18.00.

  1. Św. Marty, Marii i Łazarza.

 

NDZ. Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny.

Msze święte:

Kościół: 7.00, 11.30 – Suma z procesją, 16.00.

Kaplica: 8.30.

 

Na sumę odpustową, podczas której będziemy się modlić o błogosławieństwo dla naszej parafii – zapraszam orkiestrę, poczty sztandarowe, grupy parafialne, dzieci w strojach komunijnych i sypiące kwiaty, małych ministrantów oraz wszystkich wiernych. Dzień odpustu jest szczególnym dniem łaski dla całej parafii. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty  codziennie przed Mszą św., oraz dodatkowo w sobotę w godz.17.00 – 18.00.

Bardzo proszę na miarę możliwości o podjęcie sprzątania cmentarza przed uroczystością odpustową.

 

Przygotowujemy się do wymiany okien w naszej świątyni. Okna te będą zdobione witrażami Świętych Pańskich. Bardzo proszę parafian o zastanowienie się i podawanie propozycji wraz z uzasadnieniem,którzy święci powinni się znaleźć na witrażach.

 

W nowym tygodniu niech Was wszystkich Bóg błogosławi i strzeże, a nasza patronka św. Anna niechaj wyprasza wszelkie potrzebne łaski

Warunki zyskania odpustu

Odpust zupełny może zyskać osoba ochrzczona, będąca w jedności z Kościołem spełniając pięć warunków podanych przez Kościół. Najważniejsze jest by przez cały ten dzień być w stanie łaski uświęcającej.

  1. Stan łaski uświęcającej – spowiedź św. sakramentalna;
  2. Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu W tym dniu powinniśmy prosić Pana Boga, żeby dał nam siłę, abyśmy mogli przezwyciężyć wszystkie te nasze słabości, które mogą nas zniewalać.
  3. Komunia św. – warunkiem jest przystąpienie tego dnia do Komunii św.
  4. Dzieło odpustowe, czyn odpustowy.
  5. Modlitwa w intencjach Ojca św. – jest to modlitwa, która wspiera intencje Ojca św., które nosi w swoim sercu; wystarczy tutaj odmówić modlitwę „Ojcze nasz i Zdrowaś Mario” lub jakąkolwiek inną modlitwę w tych intencjach.

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą, lub też  dusze w czyśćcu cierpiące – należy tutaj dokonać wyboru. Nie można ofiarować odpustu za drugiego człowieka. Nie można jednocześnie ofiarować odpustu zupełnego za siebie i za zmarłych. Odpust zupełny mogę zyskać tylko raz w ciągu dnia. Odpustów cząstkowych mogę zyskać wiele w ciągu dnia.Aby nie zmarnować szansy zyskania wielu odpustów w ciągu jednego dnia przez brak właściwej intencji, dobrze jest taka intencję wzbudzić w sobie na początku dnia np. słowami: „Panie Boże mój pragnę dzisiaj zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję je … „( należy tutaj dokonać wyboru) lub: „Panie Boże mój pragnę przez to dzieło odpustowe ….. zyskać odpust zupełny i ofiaruję go …..”