Ogłoszenia 8.09.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła

Kalendarz liturgiczny

 

Pt. Św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Sb.Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

NDZ. W najbliższą niedzielę sakrament Chrztu świętego będzie udzielany na Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 17.00.

Składka w niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii. Obecne prace to: dokończenie remontu parkanu cmentarnego, odnowienie ogrodzenia przy figurze Matki Bożej przed kościołem, dokończenie wykładzin na ławkach w kościele i kaplicy. Remont instalacji grzewczej w kaplicy. Renowacja i zabezpieczenie ściany przy ołtarzu Matki Bożej oraz odnowienie elementów drewnianych w wystroju ołtarza. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

Spotkanie rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu Bierzmowania w środę 18.09. po Mszy świętej wieczornej o godz.19.00. Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie w piątek po Mszy św. o godz.19.00 Obecność obowiązkowa.

W dniu 21.09 tj. sobota, o godz. 11.00, z okazji sześćdziesiątej rocznicy wizyty bp Karola Wojtyły w Wieprzu, podczas której udzielił sakramentu bierzmowania grupie 550 osób przybędzie do naszej parafii ks. kardynał Stanisław Dziwisz wraz relikwiami św. Jan Pawła II, by udzielić naszej młodzieży sakramentu Ducha Świętego.Ks. Kardynał poświęci również wizerunek papieża Polaka – patrona szkoły nr 1, ufundowany przez członkinie Grupy Modlitewnej. Na tę uroczystość już dziś zapraszam wszystkich parafian.

 

Zachęcamy parafian do czytania prasy katolickiej.

 

Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni do świętowania niedzieli. W tym tygodniu prosimy kolejne 8 Rodzin, w sobotę o godz. 8.00.